Poradniki

Jak korzystać z Instagrama, żeby przyciągnąć followersów?

Nie ma dziś chyba osoby, która nie wiedziałaby, co to jest Instagram. Szacuje się, że zarejestrowało się tam już ponad miliard użytkowników z całego świata. Prowadzenie własnego profilu na portalu społecznościowym wydaje się proste. Jednak, czy na pewno wiesz, jak z niego korzystać, żeby osiągnąć popularność i przyciągnąć followersów? W artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad. Już teraz sprawdź, jak działają one w praktyce, a jeśli interesuje Cię usługa „kup like” na Insta, koniecznie przeczytaj ten wpis do końca!

Dla początkujących – czyli jak zacząć przygodę?

Jeśli chcesz poszerzyć grono osób obserwujących Twój profil, musisz zdać sobie sprawę, że to długotrwały proces. Na początek trzymaj się zasady – komentarz za komentarz, like za like. Nic tak nie angażuje użytkowników, jak pozytywna opinia pod ich nowym zdjęciem, które opublikowali w odpowiedzi na Twój post.

Pamiętaj, że musisz zaprezentować swój sposób widzenia świata i kreować własny styl. Konsekwentnie realizuj postawione sobie cele – systematycznie publikuj ciekawe treści.

Właściwa obróbka zdjęć – dlaczego jest tak ważna na instagramie?

Czy wiesz, że zdjęcia utrzymane w jasnej kolorystyce, najlepiej niebieskiej i żółtej, mają najwięcej lajków? Followersi chcą oglądać tylko atrakcyjne fotki. Dlatego, kiedy Twoja fotorelacja jest już gotowa – poddaj ją obróbce. Ogranicz kolor czerwony, dodaj trochę bieli i błękitu. Nie robiłeś tego nigdy wcześniej? Są już gotowe, profesjonalne aplikacje, z których możesz skorzystać, np.:

  • VSCO,
  • Afterlight,
  • Snapseed,
  • Bard,
  • Lightroom.

Jednak w ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszy się Camera+, która pozwala na uzyskiwanie efektów podobnych do profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Zdjęcia wyglądają oryginalnie i od razu mają więcej lajków.

Obraz to nie wszystko… Instagram 

Zainteresuj swojego fana intrygującym opisem fotografii. Niech będzie to raczej krótki, konkretny tekst, który zapada w pamięć. Zadawaj pytania i proś o porady. Badania pokazują, że takie wpisy są najbardziej angażujące. Nie bądź obojętny na żaden komentarz i lajk – odpowiadaj na wszystkie, także te negatywne.

Kreując swój styl życia, pokazuj zdjęcia od kuchni – będziesz bardziej wiarygodny. Warto też korzystać z dodatkowych narzędzi, np. Hashtracking czy Instagram Planner, dzięki którym będziesz świadomie prowadzić swój fanpage.

Hashtagi – co to takiego?

To krótkie słowa poprzedzone znakiem „#”. Oznaczaj nimi ważne posty – stosuj wyrażenia charakterystyczne dla siebie i Twojego stylu. Najlepiej umieszczaj pod każdym ze zdjęć ok. 15 hashtagów – pilnuj, aby były one oryginalne i unikatowe – możesz użyć, np. nazwy konkretnej marki. Staraj się wpisywać w aktualne trendy na Instagramie. Przeplataj popularne „#” z niszowymi. Używaj słów, które charakteryzują Ciebie lub Twoją branżę. Wśród najpopularniejszych hashtagów warto wymienić np.:

  • #cool,
  • #funny,
  • #shopping,
  • #ootd
  • #weekend.

Stosując ciekawe tagi, zdobędziesz lajki i popularność.

Organizuj konkursy

To najlepszy sposób, aby Twój profil tętnił życiem. Zachęcaj swoich followersów, aby publikowali zdjęcia o wybranej przez Ciebie tematyce. Poproś ich także o oznaczenie fotek oryginalnym hashtagiem i o umieszczenie ich na swoim fanpageu. Dobrze, aby słowa klucze były związane z nazwą Twojego profilu, marki czy bloga. Pomyśl też o zaproszeniu do współpracy innych instagramowiczów, którzy wypromują Twojego Insta wśród swoich followers!

Milion sposobów na promocję

Jak widzisz, sposobów na pozyskanie fanów na Instagramie jest wiele. Tak naprawdę w kreowaniu własnego wizerunku najważniejszy jest Twój pomysł na siebie. Jednak pozyskiwanie lików czy poszerzanie kręgu obserwatorów, to proces bardzo czasochłonny, który wymaga przemyślanej strategii. To wszystko można przyspieszyć. Jak? Skorzystaj z naszych usług i „kup like” oraz „followers” na swój Instagram – to się opłaca. Duża liczba pozytywnych komentarzy i obserwatorów wpłynie korzystnie na proces pozycjonowania i sprawi, że Twoja strona szybciej trafi na czołowe miejsca w rankingu. A to przełoży się na rozpoznawalność Twojej marki. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz